6 czerwca 2009 na terenie powiatu kaliskiego odbędą się Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego. Zachęcamy do zapoznania się ze wstępna informacją o zawodach.

Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 8.00. Wtedy odbędzie się odprawa dla załóg karetek, a o 8.30 wystartuje pierwsza załoga.

Start będzie przy ratuszu w Kaliszu.

Załogi będą miały do pokonania trasę składającą się z 5 punktów w których zostaną przygotowane symulacje różnych zdarzeń medycznych.

Trasa:
1. Kalisz – START
2. Pólko (gm. Żelazków) – plac przy remizie OSP
3. Janków (gm. Żelazków)
4. Gołuchów
5. Kalisz – Wojewódzki Szpital Zespolony.
6. Kalisz – punkt pod Ratuszem – META

Karetki będą startowały co 20 min. O 8.30 startuje pierwsza karetka i udaje się do punktu na Pólku. Następna karetka startuje po 20 minutach, itd.

Trasa liczy ok. 70 km i jej przebycie wraz z zaliczeniem wszystkich punktów zajmie jednej załodze ok. 2 godzin.
O godz. 16.00 w auli kaliskiego ratusza rozpocznie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Następnie – uczestnicy Mistrzostw udadzą się do kampusu studenckiego przy ul. Poznańskiej na grochówkę.

Organizatorzy mistrzostw: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, kierunek: Ratownictwo Medyczne, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych przy PWSZ w Kaliszu, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu, Ochotnicza Straż Pożarna Pólko.

Dodatkowe informacje: osp1@onet.eu – Naczelnik OSP Pólko, Piotr Wańkowicz.

KRÓTKI FILM Z ZESZŁOROCZNYCH MISTRZOSTW.

Obszerna relacja z mistrzostw będzie oczywiście dostępna na naszym serwisie.

o autorze

Redakcja