Z dniem 1 października, po osiągnięciu gotowości operacyjnej Komendant Główny PSP włączył do Centralnego Odwodu Operacyjnego Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego ‘Chrzanów’.

W skład grupy wchodzi lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Isuzu, ciężki samochód ratownictwa technicznego Scania i ciężki samochód ratownictwa drogowego Renault. Realizuje ona poziom gotowości ‘A’. Dowódcą SGRT jest st. kpt. Maciej Kurnik, na co dzień dowódca JRG Chrzanów.

Obszar chroniony grupy to powiaty chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki i powiat grodzki Jaworzno w województwie śląskim.

SGRT „Chrzanów” stworzona została zarówno do realizacji zadań obejmujących ciężkie ratownictwo techniczne drogowe, jak również do zadań obejmujących ciężkie ratownictwo techniczne podczas katastrof budowlanych oraz ratowania osób zasypanych w wykopach we współpracy z SGPR – informuje Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie.

Obecnie na terenie województwa małopolskiego są trzy Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Technicznego, to SGRT ‘KRAKÓW’, ‘CHRZANÓW’ i ‘TARNÓW’.

Foto. PSP Chrzanów 

o autorze

Redakcja/Łukasz