W maju do Państwowej Straży Pożarnej trafią nowe samochody [LISTA]

Foto. Łukasz Rutkowski

W maju do jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej powinno trafić 45 samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zostały zamówione w ramach projektu DROGI-V.

I tak, w ramach zamówienia Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej PSP wartego 24,7 mln zł firma Bocar powinna dostarczyć 16 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych na podwoziu Volvo 4×4 wyposażonych w zbiornik wody o pojemności 2000 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, system piany sprężonej, autopompę  A16/8-2,5/40 i sprzęt opisany w specyfikacji.

Odbiorcami są komendy powiatowe i miejskie w Żaganiu, Strzelcach Krajeńskich, Żarach, Zielonej Górze, Aleksandrowie Kujawskim, Rzeszowie, Jaśle, Mielcu, Grójcu, Radomiu, Żyrardowie, Nysie, Białymstoku, Kołobrzegu, Gryfinie i Sławnie.

Firma Szczęśniak zrealizuje zamówienie Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie na dostawę 15 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zostaną one dostarczone na podwoziu Renault D16 4×2 i będą wyposażone w zbiornik wody 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę itp.

Odbiorcy to komendy powiatowe i miejskie PSP w Krakowie (2 szt.), Gdyni, Bytomiu, Katowicach, Lublińcu, Piekarach Śląskich, Rybniku, Olsztynie, Poznaniu i we Wrocławiu (2 szt.) oraz Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie, Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach i Ośrodek Szkolenia PSP w Słupsku.  Wartość zamówienia to 21,2 mln zł.

Ostatnia firma to Moto-Truck. Dostarczy ona Państwowej Straży Pożarnej za 23,1 mln zł 14 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych 4×4 z funkcją cięcia.

Będą to samochody Iveco Eurocargo FF 150 EW 4×4 wyposażone w zbiornik wody 2500-3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę, urządzenie gaśniczo-tnące itp.

Trafią do komend w Kłodzku, Oleśnicy, Wałbrzychu, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Opolu, Nysie, Białymstoku, Kolnie, Łomży, Zambrowie, Bielsku-Białej, Gliwicach i Tychach.

Kolejne większe dostawy planowane są na czerwiec.

Przypominamy, listy odbiorców lub terminy dostaw mogą jeszcze ulec zmianie.

Exit mobile version