W dniach 12-14 czerwca w miejscowości Pstrąże koło Żagania odbyła się recertyfikacja Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej HUSAR POLAND.

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu miało miejsce przedłużenie ważności certyfikatu Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. HUSAR Poland to grupa poszukiwawczo-ratownicza przeznaczona do niesienia pomocy poza granicami kraju. 10 lat temu grupa otrzymała certyfikat INSARAG, czyli Międzynarodowej Grupy Doradczej ds. Poszukiwania i Ratownictwa ONZ. Grupa była oceniana przez zespół ekspertów z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Emiratów Arabskich, Niemiec Węgier, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Litwy. Kolejna recertyfikacja odbędzie się za pięć lat.

Ciężką Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą HUSAR Poland tworzą strażacy, psy i sprzęt z Komend PSP w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jastrzębiu-Zdroju, Gdańsku i Wałbrzychu, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i funkcjonariusze Komendy Głównej PSP.

Zdjęcia z recertyfikacji wykonał Piotr Tabencki, więcej znajdziecie na stronie facebook.com/RASTAtrooper/

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl