W Płońsku przy ulicy Sienkiewicza trwa budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o wartości prawie 12 milionów złotych.

Trochę historii

Początek realizacji inwestycji sięga roku 2009 kiedy to Komenda uzyskała pozwolenie na budowę.

W styczniu 2012 r. na działce otrzymaj nieodpłatnie z Agencji Nieruchomości Rolnych ruszyły prace w ramach pierwszego etapu. Wykonano roboty ziemne, tj. ławy, ściany fundamentowe wraz z izolacją i ociepleniem.

W postępowaniu przetargowym przeprowadzonym w roku 2014 wyłoniono wykonawcę kolejnego etapu inwestycji tj. stanu surowego otwartego z zadaszeniem. Prace na tym etapie zakończono w I kwartale 2016 r.

Ostatni etap budowy czyli dokończenie całej inwestycji rozpoczął się w drugiej połowie 2016 r. i jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego zakończy się pod koniec 2018 roku.  W budynku jest już instalacja elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna itp.

Od początku tego roku trwają prace zewnętrzne i wewnętrzne mające na celu dokończenie budowy bryły budynku i rozpoczęto roboty ziemne na działce (parkingi, część sportowa), które będą kontynuowane w przyszłym roku .

Koszt

Według pierwotnego kosztorysu koszt całej inwestycji miał wynieść około 13,5 mln złotych, ale przeprowadzone przetargi pozwoliły zweryfikować tę kwotę do około 11,5 mln zł.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl