Dzięki środkom unijnym w miejscowości Pogorzałki w województwie podlaskim powstanie Gminne Centrum Reagowania Kryzysowego.

Jak podaje Polskie Radio Białystok, władze gminy planują rozbudowę miejscowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej o dwa dodatkowe garaże. W pierwszym zaparkuje nowy lekki samochód, który zostanie kupiony w tym roku dla jednostki, a w drugim będzie magazyn. Znajdzie się w nim na przykład sprzęt do walki z COVID-19, butle z tlenem itp.

Jest to coś, nad czym długo się zastanawialiśmy i wydaje się nam, że to jest dobry kierunek. Mamy dużo różnych sytuacji zagrożenia. Być może w przyszłości będą zimy 100-lecia, woda będzie zalewać dużo zamieszkanych terenów, więc strażacy, żeby mieli dostęp do worków i sprzętu zabezpieczającego przed podtopieniami, to wszystko właśnie w tym Centrum Reagowania Kryzysowego będzie. Będziemy bardziej chronić mieszkańców i będziemy mieć możliwości szybkiego reagowania – mówi w rozmowie z Radiem Białystok wójt Dobrzyniewa Dużego Wojciech Cybulski.

Środki na realizację inwestycji mają pochodzić z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska.

Gmina planuje rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku.

Foto. Łukasz Rutkowski 

o autorze

Redakcja/Łukasz