W związku z protestem ratowników medycznych i brakami w obsadach karetek w Poznaniu do pracy w pogotowiu skierowano wielkopolskich strażaków.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Państwowego Ratownictwa Medycznego, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podjął decyzję o tym, żeby wesprzeć ratownictwo medyczne strażakami. Nasze wsparcie będzie polegało na działaniach, które na co dzień prowadzimy, czyli tak zwanymi izolowanymi zdarzeniami medycznymi – poinformował nasz serwis bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy KW PSP w Poznaniu.

Do Poznania oddelegowano pięć karetek, trzy przekazało Państwowe Ratownictwo Medyczne, a pozostałe dwie pochodzą z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie. Będą one stacjonowały w Jednostkach Ratowniczo – Gaśniczych.

Obsadę każdej karetki będzie stanowiło trzech strażaków, jeden z Poznania, który zna topografię miasta, dwóch pozostałych oddeleguje Komendant Wojewódzki PSP. Pojazdy zostaną wyposażone w sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu straży pożarnej i jest znany strażakom.  

Foto. WSPR Poznań 

o autorze

Redakcja/Łukasz