To już pewne. W Rykach w województwie lubelskim powstanie nowa strażnica Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

W ramach inwestycji pn. „Budowa strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach” przy ulicy Lubelskiej powstanie budynek o powierzchni zabudowy 1645 m2 i powierzchni użytkowej 2193 m2 składający się z pomieszczeń użytkowych na potrzeby komendy, stanowiska kierowania i jednostki ratowniczo-gaśniczej, z halą garażową z pięcioma przelotowymi stanowiskami garażowymi dla samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych, myjnią samochodów i sprzętu oraz zapleczem techniczno-magazynowym i socjalnym. Budowa obejmuje także obiekty sportowe do ćwiczeń strażaków tj. wspinalnia strażacka oraz boisko wielofunkcyjne.

Jak poinformowała nasz serwis Komenda w ubiegłym roku została opracowana kompleksowa dokumentacja techniczno-budowlana tego przedsięwzięcia oraz uzyskano prawomocną decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji projektowej i udzieleniu pozwolenia na budowę. Obecnie trwają przygotowania dokumentacji przetargowej.

Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi około 16 mln 400 tysięcy złotych i będzie realizowana w latach 2018-2021. Środki pochodzić będą w całości z budżetu państwa w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Wyjściowym obiektem do prac koncepcyjnych była strażnica Komendy Powiatowej PSP w Śremie. Podobne budynki powstaną m.in. w Legionowie, Węgrowie, Suwałkach, Lubartowie i Rzeszowie.

o autorze

Redakcja/Łukasz