Śląska Komendanta Wojewódzka PSP ogłosiła przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach.

Nowa strażnica zostanie wybudowana na działce o powierzchni półtora hektarach znajdującej się przy ulicy Małej. Inwestycja będzie realizowana od pierwszej połowy 2023 roku do końca 2025 roku.

Budynek ma być wykonany jako jednobryłowy, dwuskrzydłowy w kształcie litery ‘L’ lub trzy skrzydłowy w kształcie litery ‘U’.

W części dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej należy zaprojektować halę garażową na 14 pojazdów, stanowisko do mycia pojazdów, warsztat, magazyny, stację obsługi ODO, moduł brudny-czysty, salę szkoleniową, szatnie, węzły sanitarne, pokoje dla kierownictwa JRG i świetlicę. Część dla Komendy Powiatowej PSP to gabinety dla kierownictwa, sala odpraw, pokoje biurowe, węzły sanitarne, Stanowisko Kierowania KP PSP, serwerownia, sala OGNIK itp.

Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Obecna strażnica przy ulicy Górniczej to już budynek za mały dla strażaków i jest zabytkowy, nie nadaje się do rozbudowy.

Foto. KP PSP Tarnowskie Góry 

Modernizacja w Państwowej Straży Pożarnej. Lista inwestycji budowlanych

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl