Jest duża szansa, że w najbliższych latach w Tłuszczu powstanie nowa strażnica dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Od maja 2000 roku w Tłuszczu znajduje się Posterunek JRG Wołomin, zlokalizowany jest w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej i wyposażony jest w jeden samochód ratowniczo – gaśniczy. Dzięki temu czas dojazdu do najdalszego miejsca w powiecie wołomińskim zmniejszył się do około 25 minut.

W lipcu 2018 roku Rada Miejska w Tłuszczu podjęła uchwałę w sprawie przekazania na rzecz Skarbu Państwa, w tym przypadku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w drodze darowizny nieruchomości z przeznaczeniem na cele publiczne o powierzchni 1,2101 ha.

Jak poinformował nasz serwis mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w tej chwili dopełniane są wszelkie formalności związane ze zgromadzeniem niezbędnych dokumentów i zgód na nieodpłatne przekazanie nieruchomości. Formalne przekazanie może nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Budowa JRG nr 2 w Tłuszczu szacowana jest na około 6,5 mln zł z terminem realizacji 2020-2022, ale jak zaznacza mł. bryg. Karol Kierzkowski termin realizacji ściśle zależy od kwestii zapewniania finansowania.

Nowa jednostka zabezpieczeniem operacyjnym objęłaby miasto Tłuszcz i gminy: Dąbrówka, Klembów, Jadów oraz Strachówka.

Foto. UM Tłuszcz

o autorze

Redakcja/Łukasz