Najwcześniej za trzy lata zakończy się budowa nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach.

Nowa siedziba żarskich strażaków powstanie przy ulicy Zielonogórskiej. Będzie składała się z dwukondygnacyjnego budynku Komendy Powiatowej, w której znajdzie się sala dyspozytorska, sala edukacyjna OGNIK, sala wykładowa, pomieszczenia dla kierownictwa i pracowników Komendy, sala Centrum Zarządzania Kryzysowego i garaż na trzy samochody KP PSP  oraz budynku Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, również dwukondygnacyjnego składającego się z hali garażowej, pomieszczeń dla dowództwa JRG i strażaków, magazynów, szatni, warsztatu ODO, pralni, suszarni, myjni i wieży do suszenia węży.

Na razie zakończono dwa etapy, trzeci, który właśnie trwa to m.in. budowa wieży strażackiej, sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej do budynku, pokrycia dachu JRG, instalacji kanalizacji sanitarnej i technologicznej, instalacji wodnej do tankowania pojazdów pożarniczych w garażu, posadzki poziomu w budynkach KP i JRG, sieci wodociągowej do hydrantu zewnętrznego, ścian działowych w budynku KP i JRG – informuje serwis zary.naszemiasto.pl.

Wartość inwestycji to 27 milionów, środki pochodzą z budżetu państwa i samorządów powiatu żarskiego.

Foto. zary.naszemiasto.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz