W piątek (03.02.2012) o godzinie 8:45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie firmy usługowo-handlowej w Wadowicach Dolnych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Mielcu, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Mielcu oraz zastępy OSP Wadowice Dolne, OSP Wola Wadowska i OSP Wadowice Górne.

Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp z OSP Wadowice Dolne, który przeprowadził rozpoznanie i natychmiast przystąpił do działań. Pożar obejmował część budynku gospodarczego. Praca ratowników polegała na podaniu czterech prądów wody w natarciu, z czego dwóch w obronie pozostałej części obiektu. Po ugaszeniu ognia zabezpieczono oraz częściowo rozebrano spaloną konstrukcję dachu. Akcję gaśniczą utrudniał siarczysty mróz (temperatura wynosiła minus 29 stopni). Działania zostały zakończone o godzinie 12:54.

Dzięki szybkiej reakcji miejscowej OSP straty udało się ograniczyć do minimum. Ogień został zatrzymany zanim zajął część budynku, w której składowano paliwa. Ocalał również cały należący do firmy sprzęt.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Wola Wadowska.

o autorze

Redakcja