Wczesnym rankiem, dwudziestego drugiego stycznia, dyspozytor z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowiecu, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem ciągnika siodłowego i naczepy, w miejscowości Pokrzywnica – na drodze wojewódzkiej nr 241.

[galeria=3,prawa]Z niewiadomych przyczyn kierowca cysterny, przewożący około 23 tys. litrów mleka, stracił nagle panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na pobocze i stoczył się ze skarpy. W skutek czego zbiornik został uszkodzony i doszło do wycieku mleka, natomiast kierujący został uwięziony w kabinie.

Działania strażaków z JRG Wągrowiec, polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca wypadku, a następnie na wycięciu kilku drzew i krzewów w celu uzyskania miejsca do prowadzenia dalszych działań ratowniczych. Ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do kierowcy i za pomocą deski ratowniczej ewakuowano go i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego z licznymi obrażeniami ciała do wągrowieckiego szpitala.

[galeria=1,lewa]Zawodowi strażacy na miejsce wypadku przybyli samochodem ratownictwa technicznego – Star/Man M55. Warto nadmienić, że było to kolejne zdarzenie z udziałem cysterny, która w tym przypadku na szczęście służyła tylko do przewozu artykułów spożywczych, a nie jak poprzednia do paliwa.

Foto: KP PSP Wągrowiec

o autorze

Redakcja