W dniu dzisiejszym, około godziny pierwszej w nocy, dyspozytor otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Racławickiej. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia, z okna balkonowego na piątym piętrze wydobywały się płomienie ognia.

[galeria=2,prawa]Na miejsce akcji przybyła również drabina SD-37. Strażacy rozwinęli linię gaśniczą po klatce schodowej, gdzie następnie dotarli do palącego się mieszkania – tutaj całe mieszkanie było objęte ogniem, a drzwi były nadpalone i otwarte. Przystąpiono do gaszenia pożaru oraz przeszukiwania mieszkań.

[galeria=3,lewa]Niestety, zbyt duże zadymienie jakie panowało na klatce schodowej odcięło drogę ucieczki lokatorom ostatnich pięter – Ci musieli wyjść na balkon i oczekiwać na pomoc w postaci drabiny mechanicznej, która prowadziła już działania ratownicze.

Z budynku mieszkalnego ewakuowano jedenaście osób, w tym matkę z małym dzieckiem. Ratownicy medyczni zabrali sześć osób do szpitala na obserwację. Na szczęście strażakom udało się szybko ugasić pożar, a w tym samym czasie oddymiano klatkę schodową. Dla pozostałych mieszkańców, strażacy rozstawili ogrzewane namioty, gdzie można było napić się gorącej herbaty.

Foto: KM PSP Warszawa

o autorze

Redakcja