14 zastępów straży pożarnej gasiło pożar kamienicy przy ul. Targowej w Warszawie. Ogień doszczętnie strawił górne kondygnacje i dach budynku.

Z płonącego budynku ewakuowano 29 mieszkańców, na szczęście nikt nie ucierpiał. – Część mieszkańców, która w związku z pożarem nie będzie mogła wrócić do swoich mieszkań, spędzi noc w przygotowanym do tego celu dzielnicowym ośrodku rekreacji i sportu przy ul. Jagiellońskiej. Urząd gminy przygotował tam 10 łóżek – mówi mł. asp. Grzegorz Trzeciak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

„Ten budynek ma 100 lat”

W akcji gaśniczej uczestniczyło 14 zastępów straży. W budynku płonęły górne kondygnacje; część konstrukcji dachowej trzeba było rozebrać. Początkowo strażacy mieli problem z dotarciem do ogniska pożaru, bo utrudniony był dostęp specjalistycznego sprzętu do podwórka kamienicy.

Nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. – Nie wykluczam nieszczelności przewodu kominowego. To budynek z ponad 100-letnim rodowodem; bez centralnego ogrzewania. W każdym mieszkaniu lokatorzy ogrzewali się piecami węglowymi, elektrycznymi czy na drewno – mówił Trzeciak.

Pracująca na miejscu zdarzenia specjalna ekipa ma ustalić dokładne przyczyny pożaru.

Źródło i foto: www.tvn24.pl

Wkrótce więcej informacji.

o autorze

Redakcja