W poniedziałek około godziny 9 rano Miejskie Stanowisko Kierowania w Warszawie otrzymało zgłoszenie, że przy ul. Izabelli pali się budynek wolnostojący. Zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SGSP. Na miejsce samochodem operacyjnym udał się również dowódca zmiany.

[galeria=8,prawa]Już w czasie drogi strażacy widzieli unoszący się nad budynkami słup dymu. Po przybyciu okazało się, że płomieniami w całości objęty jest budynek konstrukcji ceglano – drewnianej o wymiarach ok. 5 x 5 metrów. Rozwinięto linie gaśnicze i podano dwa prądy wody na palący się budynek.

Jednocześnie ratownicy w aparatach przeszukali wnętrze pod kątem odnalezienia ewentualnych poszkodowanych. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Okazało się, że bezdomny mieszkający czasowo w budynku był w tym czasie poza nim. Dalsze działania polegały na oddymieniu obiektu, a następnie rozebraniu nadpalonej konstrukcji ścian i dogaszeniu tlących się elementów. Akcja trwała ok. 40 minut, wzięło w niej udział 15 strażaków.

Na miejscu akcji:

  • GBA 2,5/30 Renault Midlum,
  • GCBA 5/32 MAN,
  • Sop Daewoo Leganza.

Zdjęcia, opis:&mł. kpt. Rafał Własinowicz

o autorze

Redakcja