Policyjna akcja „Znicz” na razie nie skłoniła kierowców do ostrożniejszej jazdy. Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło dziś rano& (31-10-2008) na skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i Armii Krajowej w Warszawie.

[galeria=2,prawa]– W tej chwili trwa akcja ratownicza, więc nie ma zbyt wiele informacji na ten temat. Na miejscu są policjanci i strażacy, starający się wydobyć poszkodowanych z wraków. Z moich informacji wynika, że niestety w wypadku zginęła jedna osoba – powiedział TVN24 Dariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

[galeria=3,lewa]W zderzeniu wzięły udział trzy pojazdy, jednym z nich był fiat cinquecento. – Renault jadące ulicą Armii Krajowej w kierunku warszawskiej Wolii, zmieniając pas ruchu zderzyło się z daewoo, po czym przeleciało na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z fiatem. Fiat dachował. Pasażer tego samochodu poniósł śmierć na miejscu. Inne osoby przewieziono do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny wypadku – powiedziała TVN24 Dorota Tietz z policji w Warszawie. – W zderzeniu brały udział [oprócz cinquecento, przyp. red.] jeszcze dwa inne auta. Ruch na Armii Krajowej jest w tej chwili bardzo utrudniony – dodała.


Akcja Znicz:

Niestety, podobnych wypadków w związku ze wzmożonym ruchem może być więcej, dlatego policja, jak co roku, zapowiada akcję, mającą poprawić bezpieczeństwo na drogach podczas Wszystkich Świętych.

– Ta akcja już się dla nas rozpoczęła. Już jesteśmy przy drogach. Około 10 tys. policjantów będzie czuwało nad naszym bezpieczeństwem. Ale nie tylko na drogach – powiedział rzecznik. Na cmentarzach będą więc czuwać policjanci kryminalni i policja konna. Poważnym problemem są bowiem choćby kieszonkowcy, korzystający z tłoku na nekropoliach.

– Apelujemy szczególnie o to, aby kierowcy nie siadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. W to święto zadumy wiele osób jedzie do swoich rodzin. To jest bowiem także okazja spotkań rodzinnych. Niestety niektórzy po zakrapianym przyjęciu, wiozą nie tylko siebie, ale także swoje dzieci – zaznaczył Sokołowski. – Będziemy wyłapywać nietrzeźwe osoby z dróg – zapewnił.

Informacja na podstawie: tvn24.pl

Zdjęcia: Marcin Gałuszko (za zw.com.pl)

o autorze

Redakcja