Źródłem pożarów w okresie świątecznym mogą być lampki na choinkach lub zapalony tłuszcz. By zapobiec takim pożarom portal Homplex.pl wraz z Komendą Wojewódzką PaństwowejStraży Pożarnej w Warszawie rozpoczyna kampanię edukacyjną w Internecie.

„Wiem jak zgasić pożar w mieszkaniu” pod takim hasłem rozpoczęła się kampania edukacyjna na największym portalu społecznościowym w Polsce. Jej inauguracja miała miejsce 14 grudnia 2011 roku podczas konferencji prasowej w Muzeum Pożarnictwa w Warszawie. Serwis internetowy Homplex.pl, organizator akcji, chce wykorzystać możliwości Facebooka by nauczyć Internautów odpowiedniego zachowania wobec ognia. „Stawiamy sobie dwa cele. Po pierwsze chcemy by każdy użytkownik wiedział co zrobić by ocalić wnętrze swojego mieszkania przed pożarem. A po drugie, by zakupił do domu gaśnicę lub koc gaśniczy – najlepsze podręczne narzędzia do walki z ogniem.” – mówi Anna Walkowska z portalu Homplex.pl

Od 14 grudnia pod adresem: facebook.com/HomplexInspirator dostępna jest aplikacja edukacyjna. Każdy użytkownik Facebook będzie musiał ugasić pożar domowym sposobem. „Jeśli w kuchni zapali się olej, to czym go ugasisz? Mąką, cukrem, a może wodą? Dzięki naszej kampanii dowiesz się jakie będą konsekwencje Twojego wyboru.” – dodaje Walkowska z Homplex.pl. Każda odpowiedź jest ilustrowana odpowiednim filmem.

O jakość merytoryczną akcji zadbała Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Warszawie. &„Każdego roku w wyniku pożaru, w domu ginie kilkaset osób. Dlatego niezwykle istotne &jest, aby dobrze poznać zasady bezpiecznego zachowania się podczas niebezpiecznych sytuacji jakie zdarzają się niemal codziennie w naszych domach. &Znajomość podstawowych zasad gaszenia ognia oraz wyposażenie domu w gaśnicę lub czujkę dymu może uratować życie Twoje oraz Twojej rodziny. Zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym domu” – mówi nadbryg. Gustaw Mikołajczyk Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wygląda nowoczesna prewencja przeciwpożarowa? Filmy instruktażowe, konkursy i działania w portalach społecznościowych. Takie standardy wprowadza portal Homplex.pl wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W ramach kampanii: „Wiem jak zgasić pożar w mieszkaniu” użytkownicy Facebooka mogą wygrać m.in.: gaśnice i czujki pożarowe. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytania o sposoby gaszenia pożarów w domu. „Portal Homplex.pl sugeruje na co dzień jak urządzić wnętrza w mieszkaniu. Teraz pomagamy ludziom te wnętrza ochronić przed ogniem. Mam nadzieję, że nasza akcja wprowadzi stały zwyczaj posiadania gaśnicy w domu” dodaje Anna Walkowska z portalu Homplex.pl.

Link do aplikacji.

Tekst i zdjęcia: Materiały prasowe.

o autorze

Redakcja