W dniu wczorajszym około godziny 14:40 kierowca samochodu osobowego wjeżdżając na stację paliw BP „Bemowo” potrącił pijanego pracownika stacji, który poruszał się po jej terenie. Aby uniknąć przejechania mężczyzny, kierowca samochodu osobowego wykonał gwałtowny skręt w lewo i uderzył w cysternę, która wyładowywała paliwo do zbiorników stacji.

W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego stracił przytomność, uderzając przy tym głową o kierownicę. W samochodzie osobowym oprócz kierowcy znajdowała się trójka dzieci, która również została poszkodowana. Podczas wypadku cysterna uległa lekkiemu przesunięciu, na skutek czego urwał się przewód tankowania paliwa. Paliwo w sposób niekontrolowany wyciekało ze zbiornika cysterny na teren stacji benzynowej.

Na miejsca zdarzenia zostały zadysponowane zastęp PSP z JRG 7 i JRG 6. Ratownicy wydzielili strefę i dokonali rozpoznania sytuacji oraz występujących zagrożeń. Ustalili ilość osób poszkodowanych i jak duży jest wyciek benzyny. [galeria=3,prawa]Działania ratowniczo – gaśnicze polegały na położeniu piany gaśniczej, odłączeniu akumulatorów, usunięciu drzwi pojazdu, udzielaniu pomocy przedlekarskiej poszkodowanym, ewakuowaniu ich w bezpieczne miejsce oraz przekazaniu załodze pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli cysternę, zlikwidowali niekontrolowany wyciek paliwa i zneutralizowali powstałe rozlewisko.

Na szczęście opisana sytuacja miała na celu przećwiczenie współpracy służb ratowniczych. Ćwiczenia zorganizowała firma BP, KM PSP m.st. Warszawy, Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV, oraz Pogotowie Ratunkowe.

Żródło: KM PSP Warszawa

o autorze

Redakcja