Piątek, 27 stycznia tuż przed godziną 12 warszawscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem autobusu komunikacji miejskiej na ul. Patriotów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra oraz autobusu marki Autosan Solina.

Samochodem osobowym jechał tylko kierowca, który w wyniku zderzenia czołowego został zakleszczony w pojeździe bez wyczuwalnego tętna. W autobusie podróżowały dwie osoby, kierowca który nie odniósł obrażeń oraz jedna jadąca pasażerka, która podczas badania przez ratowników, nie zgłaszała dolegliwości. Przystąpiono do uwalniania rannego, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Jednocześnie ratownicy pogotowia ratunkowego podali dożylnie medykamenty podtrzymujące życie.

Po odcięciu dachu, usunięciu drzwi, słupka lewej strony samochodu oraz podniesieniu deski rozdzielczej wraz z kolumną kierowniczą strażacy PSP ewakuowali na zewnątrz poszkodowanego, po czym przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała 1 godzinę i uczestniczyło w niej 14 strażaków.

Źródło: KM PSP Warszawa – mł.kpt. Artur Laudy

o autorze

Redakcja