Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa siedmiu samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza część polega na dostawie pięciu ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych zabudowanych na podwoziu z napędem 4×2, silnikiem o mocy min. 300 kW, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 3+3+1.

Każdy samochód powinien posiadać zbiornik wody o pojemności 5000 – 6000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę A32/8-2,5/40, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, cztery kasetony do przenoszenia węży i plecak PSP-R1 bez wyposażenia. Na pozostały sprzęt trzeba wykonać mocowania.

Druga część to dostawa dwóch średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z napędem 4×2, silnikiem o mocy min. 250 kW, kabiną brygadową i zabudową, która ma zostać wyposażano m.in. w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę z brązu A16/8-2,5/40, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy.

Przy wyborze najkorzystniejszych ofert decydować będzie cena – 60 pkt., okres gwarancji – 20 pkt. i parametry techniczne: wysokość pojazdu – 15 pkt. (punktowana jest wysokość do 310, 315 i 320 cm) i system wizyjny 360 – 5 pkt.

Zamówienie przewiduje skorzystanie z prawa opcji, które polega na dostawie po jednym ciężkim i średnim samochodzie. Jest to uzależnione od oszczędności w przetargu i pozyskania dodatkowych środków.

Samochody powinny zostać dostarczone do końca listopada br.

o autorze

Redakcja/Łukasz