Warszawska straż pożarna z działką pod budowę nowej strażnicy

foto. UM Warszawa

Komenda Miejska PSP w Warszawie otrzymała od władz miasta działkę pod budowę nowej strażnicy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 12.

Strażacy otrzymali działkę przy ulicy Drozdowej w dzielnicy Wawer, blisko węzła, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy krzyżuje się z ulicą Patriotów i blisko dwa kilometry od siedziby JRG 12.

Bierzemy się od razu do pracy, w przyszłym roku mamy zaplanowany w budżecie projekt budowlany. Wizualizacja wkrótce znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bardzo się z tego powodu cieszę i dziękuję miastu za wsparcie – powiedział Roman Krzywiec, st. bryg. Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy.

Obecnie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 12 nie posiada własnego obiektu i mieści się w budynku wynajmowanym od Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Tomaszowskiej w Radości. Budynek ten znajduje się w złym stanie technicznym, co negatywnie wpływa na warunki pełnienia służby. Jednostka ta ma największy obszar do ochrony spośród wszystkich warszawskich jednostek, włączając w to rejon drogę S2. W 2022 roku jednostka odnotowała 1425 interwencji.

Exit mobile version