W sobotę 27 października w Konstantynowie Łódzkim odbyły się warsztaty z ratownictwa technicznego dla jednostek OSP z powiatu pabianickiego.

Warsztaty składały się z dwóch części. W części teoretycznej omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem ratowników podczas działań ratowniczo – technicznych, w części praktycznej ćwiczono m.in. różne techniki stabilizacji, uzyskiwania szczelin dla narzędzi hydraulicznych i alternatywne techniki uzyskiwania dostępu.

Wzięło w nich udział ponad 60 strażaków z OSP Konstantynów Łódzki, OSP Lutomiersk, OSP Niesięcin, OSP Kazimierz, OSP Szydłów, OSP Górka Pabianicka, OSP Piątkowisko i OSP Wola Zaradzyńska.

Warsztaty poprowadzili:

– starszy kapitan Rafał Podlasiński – starszy specjalista od przygotowania i wyszkolenia praktycznego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, instruktor ratownictwa technicznego i pożarów wewnętrznych, wcześniej dowódca zmiany w JRG 15 w Warszawie. Ratownik USAR Poland, uczestnik akcji ratowniczej w Nepalu.

– młodszy ogniomistrz Paweł Karabin – ratownik w JRG 15 w Warszawie, instruktor ratownictwa technicznego, ratownik USAR Poland, uczestnik akcji ratowniczej w Nepalu.

Więcej zdjęć znajdziecie >TUTAJ<

Foto. Alicja Urbaniak/ facebook.com/alicja.urbaniak.fotografia.eventowa

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl