Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty serdecznie zaprasza na czwartą już edycję Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2013 „3 x WSPóŁPRACA”, połączoną z obchodami 10-lecia GPR, które odbędą się w dniach 6-8 września 2013.

Warsztaty rozpoczną się 6 września od spotkania roboczego poszczególnych grup. Z kolei 7 września uczestników przedsięwzięcia czekają liczne wykłady, które odbędą się w Domu Kultury w Kętach, a następnie wytchnienie przy muzyce na żywo. Ta część warsztatów będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Kęt i okolic. Na scenie plenerowej przy DK już o godzinie 17:00. wystąpią Netka i Max Korner Crew oraz uczestnicy Kęckich Nocy Rockowych, natomiast o 20:00 rozpocznie się koncert zespołu Wielebny Accustic.
&

Bardzo ciekawie zapowiada się także ostatni – otwarty dzień warsztatów, który zorganizowany zostanie na terenach rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego 36 w Kętach. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty zaprasza wszystkich zainteresowanych do spróbowania „zupy z kopką” i „ESKI strażackiej”, a także na paradę czworonożnych ratowników, pokaz sprzętu ratowniczego, prezentację Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa i Fundacji ITAKA oraz sztafetę współpracy zespołów ratowniczych. Jednym z najciekawszych punktów programu będzie również pokaz nowoczesnych technik prowadzenia akcji poszukiwawczych, w którym wezmą udział śmigłowiec, drony i quady. Na tereny rekreacyjne strażacy i ratownicy 8 września zapraszają w godzinach od 10;00 do 15:00.

o autorze

Redakcja