Czternaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział w warsztatach z przerzynki i ścinki drzew trudnych, które odbyły się w dniach 21-22 lutego na terenie Nadleśnictwa Woziwoda.

Warsztaty zostały zorganizowane przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szlachcie i z pomocą Kamila Szarmacha – Mistrza Polski Drwali 2017 oraz firmy Makita Polska.

Przez dwa dni strażacy z OSP Szczodrowo, OSP Pogódki, OSP Skarszewy, OSP Pinczyn, OSP Zblewo, OSP Skórcz, OSP Starogard Gdański, OSP Czarna Woda, OSP Sucumin, OSP Szlachta, OSP Zielona Góra, OSP KSRG Czersk, OSP Legbąd i OSP Lubichowo mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu obsługi piły spalinowej, poznali tajniki ostrzenia łańcucha, bezpiecznego obchodzenia się z pilarką, sposoby na uwolnienie zakleszczonej piły i przećwiczyli jak bezpiecznie poradzić sobie z najtrudniejszą ścinką i przerzynką.

Kamil Szarmach, który jest Mistrzem Polski, nauczycielem w Technikum Leśnym i wieloletnim pracownikiem w branży leśnej na złożoną propozycję zareagował z wielkim entuzjazmem. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazywał w ramach wolontariatu za co strażacy dziękują!

o autorze

Redakcja/Łukasz