Starostwo Powiatowe w Garwolinie przekazało Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej działkę pod budowę nowej strażnicy.

Podczas sesji rady powiatu radni jednomyślnie podjęli uchwałę o przekazaniu Komendzie dwóch działek o łącznej powierzchni 1,5 ha, które znajdują się w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Ich wartość to prawie dwa miliony złotych.

Inwestycja prawdopodobnie zostanie zrealizowana w ramach nowego Programu Modernizacji, który zostanie przygotowany w 2019 lub 2020 roku. Z aktualnego programu jest szansa, że Komenda otrzyma środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji i ogrodzenie terenu.

Obecna siedziba Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej zlokalizowana przy ulicy Targowej pełniła kiedyś rolę magazynu, który został zaadaptowany pod potrzeby straży pożarnej i nie spełnia wszystkich wymagań. Problem stanowi również okolica, w niewielkiej odległości od strażnicy znajduje się targowisko i pasaż handlowy, generuje to duży ruch pojazdów, co sprawia, że strażacy mają utrudniony wyjazd do zdarzeń.

W ubiegłym roku na terenie powiatu garwolińskiego straż pożarna odnotowała 1425 interwencji, z czego 344 to pożary, 945 miejscowe zagrożenia, 136 fałszywe alarmy.

Foto. KP PSP Garwolin

o autorze

Redakcja/Łukasz