Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 18 lutego w Węgorzewie (gmina Kiszkowo), w wyniku wypadku zginął 26 letni mężczyzna.

Informacja o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie wpłynęła około godziny 10:40. Na miejsce dyżurny zadysponował GLBARt i SLRr z JRG w Gnieźnie oraz GBARt z OSP Kiszkowo.

Po dotarciu na miejsce zastępów ratowniczych ustalono, że osobowy mercedes uderzył w drzewo a kierujący nim 26 letni mieszkaniec miejscowości Skoki odniósł poważne obrażenia. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rozłączyli akumulator, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych a następnie wyewakuowali poszkodowanego na zewnątrz i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.

Niestety mimo prowadzonej blisko godzinnej reanimacji młody mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Najprawdopodobniej przyczyną tej tragedii było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ale czy to było przyczyna wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Źródło: KPPSP Gniezno

o autorze

Redakcja