Wiartel. Scania zastąpiła 38-letniego Jelcza

Ochotnicza Straż Pożarna w Wiartlu w powiecie piskim posiada na wyposażeniu nowy wóz strażacki. To jeden z 20 samochodów, które trafiły w ubiegłym roku do jednostek OSP z Warmii i Mazur.

Nowy nabytek druhów to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania P410 XT z napędem 6×6 zabudowany przez firmę Wawrzaszek ISS. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 8300 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 840 litrów, autopompę o wydajności 5000 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, wyciągarkę, agregat prądotwórczy, armaturę wodno-pianową, pilarki, agregat oddymiający, radiotelefony, latarki itp.

Kosztował 1 mln 227 tysięcy złotych, z czego 800 tysięcy wyłożyła gmina Pisz, 350 tysięcy złotych to dotacja z NFOŚiWG, 60 tys. zł dołożyła Komenda Główna PSP, a 50 tys. zł Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W jednostce zastąpił 38-letniego Jelcza 315.

Gmina Pisz to obszarowo największa gmina w Polsce, znaczną część zajmuje Puszcza Piska z trudnymi dojazdami do miejsca zdarzenia. Dodatkowo na terenie gminy i powiatu znajduje się dużo zakładów drzewnych.

Foto. tygodnikpiski.pl

Exit mobile version