Groźny wypadek w Witanowicach: zderzyły się dwa samochody osobowe, w tym jeden strażacki, którym wracali strażacy z działań w Spytkowiach. Poszkodowane są trzy osoby w tym zastępca komendanta PSP Wadowice Wojciech Grzybczyk.

W środę (8.07) wieczorem na drodze powiatowej w Witanowicach doszło do groźnego wypadku dwóch samochodów osobowych: volkswagena golfa oraz hondy accord, będący pojazdem operacyjnym JRG Wadowice.

Chłopaki od nas jechali z działań ze Spytkowic, dwie osoby, w tym mój zastępca mł. bryg. mgr inż. Wojciech Grzybczyk. Za nimi jechała karetka do szpitala z pacjentem, ratownicy są świadkami w tym zdarzeniu: kierujący golfem wpadł w poślizg jechał już przeciwnym pasem. Tak doszło do zderzenia – mówi nam bryg. mgr Paweł Kwarciak, komendant Powiatowy PSP Wadowice, który przyjechał na miejsce zdarzenie z urlopu.

Oba pojazdy zostały bardzo mocno uszkodzone, jeden z nich wpadł do rowu. Poszkodowane zostały trzy osoby, wszystkie są przytomne i trafiły do szpitala. Kierujący golfem 24-letni mieszkaniec Woźnik ma najprawdopodobniej złamaną miednicę, dwójka strażaków, którzy wracali ze Spytkowic z akcji związanej z usuwaniem skutków porannej nawałnicy ma obrażenia klatki piersiowej.

 

Droga była w tym miejscu zablokowana. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z JRG Wadowice a także policja, która wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

 Zdjęcia oraz tekst: Wadowice Online –  www.wadowiceonline.pl

o autorze

Redakcja