Do niecodziennej sytuacji doszło w Bielsku Podlaskim. Podczas obchodów Dnia Strażaka wiceburmistrz miasta postanowiła ostro skrytykować politykę Prawa i Sprawiedliwości wobec samorządów.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w sobotę, 19 maja na Placu Ratuszowym w Bielsku Podlaskim. W uroczystości udział wzięli m.in. Jarosław Zieliński – Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tadeusz Romańczuk – Senator RP, nadbrygadier Jarosław Wendt – Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, poczty sztandarowe, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i mieszkańcy.

Jedną z osób, które zabrały głos była Bożena Zwolińska, wiceburmistrz Bielska. Podczas swojego wystąpienia – jak informuje lokalny serwis Nasze Miasto – skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość za działania mające na celu zmniejszenie wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów i ich zastęp zastępców.

Wskutek dokonanych zmian przez rząd dochodzi do tego, że przełożeni mają niższe niż ich pracownicy. Przy czym zakres ich obowiązków i kompetencji pozostał ten sam – mówiła Zwolińska.

Samorządy to ogromny sukces polskiej transformacji. Zmieniły oblicze polskich miast i wsi. Dopuściły do głosu mieszkańców, bo to spośród nich wybiera się włodarzy samorządów różnych szczebli. Spośród osób, które znamy, na które możemy liczyć, które nie obiecywały lojalności partiom założonym na drugim końcu Polski. Mówimy stanowcze nie wpływaniu na nasze samorządy. PiS, partia będąca u władzy robi wszystko, by je zawłaszczyć – dodała.

Później poruszyła temat zmian wprowadzonych przez PiS w służbach mundurowych.

Po wystąpieniu Zwolińskiej głos zabrał wiceminister Jarosław Zieliński. Stwierdził jedynie, że to nie miejsce i czas na takie wystąpienia polityczne i przeprosił strażaków.

Na podst. Nasze Miasto Bielsk Podlaski

Foto. A. Danilecki/ KP PSP Bielsk Podlaski

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl