4 grudnia Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju odwiedziła fabrykę Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej.

Wizyta wiceminister Emilewicz była częścią projektu „Bielsko-Biała Specjalną Strefą Przedsiębiorczości”, jego celem powstanie i rozwój w Bielsku-Białej nowoczesnych technologicznie biznesów zdolnych do podejmowania walki konkurencyjnej na rynkach krajowych i globalnych. Ma również uchronić miasto przez migracją kapitału i pracowników.

– Firma Szczęśniak jest doskonałym przykładem tego, co zapisaliśmy w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Po pierwsze to firma z polskim kapitałem. Po drugie dostarcza niszowe i bardzo specjalistyczne towary. Po trzecie to firma, która już dzisiaj podbija rynki międzynarodowe. Ogromne gratulacje dla twórców i założycieli firmy Szczęśniak za odwagę i miejsce, w którym obecne znajduje się firma – mówiła wiceminister .

Emilewicz zaznaczyła, że niezwykle cieszy się, że firma korzysta i chce inwestować w badania i rozwój. Wspominała również, iż jednym z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest gospodarka innowacyjna, ta która szuka nowych technologii i nowych produktów.

– Mam nadzieję, że Szczęśniak będzie beneficjentem kolejnych programów, czy to Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy to Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Na takich firmach nam zależy – powiedziała.

Foto. KSSE

o autorze

Redakcja/Łukasz