W związku z silnym wiatrem do godziny 6 straż pożarna odnotowała 1100 interwencji – poinformował Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Najwięcej pracy mieli strażacy z województw: zachodniopomorskiego – 318, dolnośląskiego – 202, pomorskiego – 107, opolskiego – 68 i śląskiego – 51.

Silny wiatr uszkodził 41 budynków, w tym 28 mieszkalnych. W miejscowości Kujawy na Opolszczyźnie zerwany przewód energetyczny upadł na budynek gospodarczy. 16 krów zostało porażonych, wszystkie padły.

Z godziny na godzinę strażacy mają coraz więcej pracy. Wiatr się wzmaga i ta noc będzie bardzo niespokojna. Jak sytuacja wygląda u Was?👨‍🚒Piszcie, dajcie znać w komentarzu!💪👍

Opublikowany przez Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl Niedziela, 9 lutego 2020

Ranne zostały dwie osoby. – Jeden poszkodowany to kierowca w województwie dolnośląskim, który chcąc uniknąć uderzenia w powalone drzewo zjechał do rowu i został ranny – powiedział st. bryg. Paweł Frątczak i dodał, że drugą poszkodowaną osobą była kobieta, która jadąc samochodem w miejscowości Jaworów w Łódzkiem, najechała na powalone drzewo.

Wczoraj przy usuwaniu skutków silnego wiatru pracowało prawie 3,8 tys. strażaków.

Opublikowany przez OSP WĄSOWO Niedziela, 9 lutego 2020
Opublikowany przez OSP Nastazin Niedziela, 9 lutego 2020
Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Barwice Niedziela, 9 lutego 2020
Opublikowany przez OSP Zagrodno Niedziela, 9 lutego 2020

Foto. OSP Nastazin 

o autorze

Redakcja/Łukasz