W sobotę 4 maja podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka odbyło się uroczyste nadanie nowego sztandaru jednostce OSP Więcbork, która w tym roku obchodzi 140-lecie istnienia.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim, Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, samorządów, służb mundurowych i strażacy z gminy Więcbork.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania zaproszonych gości, następnie Prezes OSP Więcbork Teresa Dropinska przedstawiła długoletnią historię jednostki oraz pożegnano sztandar, a ks. Sylwester Olszanowski dokonał poświęcenia nowego sztandaru. Symboliczne gwoździe w drzewiec nowego sztandaru wbili kolejno zaproszeni goście oraz fundatorzy nowego sztandaru.

W trakcie uroczystości dziewięciu druhów zostało odznaczonych Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa i Odznaką Strażak Wzorowy, a pięciu druhów otrzymało odznaczenia za długoletnią służbę.

Na zakończenie uroczystości na druhów czekała niespodzianka. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sępólnie Krajeńskim st. kpt. Dariusz Chylewski poinformował, że Komendant Główny PSP zdecydował o przyznaniu dofinansowania z Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego na łączną kwotę 560 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Foto. wiecbork112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz