W poniedziałek 11.11.2013r. o godzinie 17:34 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Wielistowo.

Z informacji jaką otrzymali ratownicy wynikało, iż&&w&środku budynku mogły znajdować się butle z&acetylenem oraz gazem propan-butan. Właściciel potwierdził tę informację. Strażacy wynieśli z budynku kilkanaście butli – każda po 30 kg, które następnie schładzano.

Pożar zlokalizowano w&budynku starej chlewni, która pełniła funkcję warsztatu samochodowego.&Wymiary budynku to 80 na 20 metrów, w kilku kondygnacjach. Łącznie ogniem była objęta powierzchnia 500 m kwadratowych. – poinformował&asp. sztab. Zenon Frankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w&Wejherowie.

Dużym utrudnieniem okazał się brak hydrantów we wsi, w której wybuchł pożar. Najbliższy hydrant znajdował się w miejscowości Godętowo, niestety ciśnienie w hydrancie okazało się być zbyt niskie. Wodę na miejsce zdarzenia czerpano z wielu miejsc między innymi z rzeki Łeby.&

Do ugaszenia ognia zużyto ponad 120 tys.&m

o autorze

Redakcja