W środę 26.11.2014 około godziny 14:15 do dyżurnego SK KM PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku tira z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Wielka Wieś.&

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu zasilania w samochodach oraz uwolnieniu osób poszkodowanych uczestniczących w zdarzeniu.

Następnie zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 6, który przetransportował najciężej poszkodowanego uczestnika zdarzenia do szpitala. Pozostałe dwie osoby przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, samochody zepchnięto na pobocze, zneutralizowano płyny eksploatacyjne i uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

Uszkodzone pojazdy pozostawiono w dyspozycji właścicieli. Na tym działania zakończono. Na miejscu działań zadysponowano:dwie załogi ZRM, LPR Ratownik 6, policja, biegły sądowy oraz zastępy z OSP Biały Kościół, OSP Modlnica, OSP Wielka-Wieś i JRG 5 Kraków.

Foto i Info: OSP Modlnica

o autorze

Redakcja