Zastępy Straży Pożarnej z powiatu pruszkowskiego od niedzieli biorą udział w nieustającej akcji ratowania zalanych domów i posesji w miejscowości Domaniew i Domaniewek, które ucierpiały wskutek ulewy jaka przeszła nad Polską. Z żywiołem walczą również mieszkańcy.

Po ulewach jakie przeszły w niedzielne popołudnie 09.06.213 przez Polskę ucierpiał również powiat pruszkowski (mazowieckie), połamane drzewa, zalene ulice i budynki, podmyty budynek mieszkalny i zawalony dach hali to obraz jaki po sobie zostawiła ulewa.

Najgorsza sytuacja jest jednak w miejscowości Domaniew i Domaniewek (Gima Brwinów powiat pruszkowski) gdzie poziom wody na zalanych posesjach i w budynkach miejscami wynosił do 1 metra głębokości. Z żywiołem nieustatnnie od niedzielnego popołudnia bez chwili odpoczynku i snu walczą wszystkie jednostki Straży Pożarnej z powiatu pruszkowskiego, w akcję włączyli się również mieszkańcy, władze gminy, Straż Miejska i Policja, które walczą aby straty były jak najmniejsze. Dzięki wysiłki udało się obniżyć poziom wody o kilka centymetrów, jednak padający deszcz powoduje kolejne napływy wody.

Na czas trwania akcji droga dojazdowa do Domaniewa została zamknieta dla ruchu. Nie wiadomo jak długo może potrwać wypompowywanie wody i doprowadzenie jezdni do stanu użytkowania. A w kolejce czeka jeszcze wiele zgłoszeń do realizacji.

Jak zapewniają władze gminy mieszkańcy, którzy ucierpieli mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony gminy. Jednocześnie władze gminy dziękują wszystkim zaangażowanym w walce z żywiołem jakim jest wielka woda.

Autor: KamilT

o autorze

Redakcja