W poniedziałek, 20 lipca br. w miejscowości Chełstówek na Dolnym Śląsku spłonęła hala produkcyjna. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Informacja o pożarze wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy około 7 rano. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęta jest hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni około 11.000 mkw. W momencie zauważenia pożaru, w hali przebywało 100 pracowników – wszyscy ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej.

26

Pomieszczenia biurowe są uratowane, natomiast spalona i zawalona jest cała hala – powiedział kpt. Sławomir Pieprzyk, rzecznik oleśnickich strażaków

Ze względu na rozmiar pożaru, rodzaj składowanych materiałów i silny wiatr na miejsce zadysponowano siły i środki z całego powiatu oleśnickiego oraz z powiatów ościennych. Łącznie w działaniach brały udział 32 zastępy PSP i OSP oraz dwa samoloty gaśnicze Dromader, które wykonywały zrzuty środka gaśniczego.

o autorze

Redakcja