Akademia Małego Strażaka działająca przy stowarzyszeniu MILENIUM-BRZEŹNICA 2007 była gospodarzem I Powiatowych Wielkich Zawodów Małych Strażaków, które odbyły się 7 maja w Brzeźnicy koło Dębicy.

W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny z powiatu dębickiego – dziecięce drużyny z Łęk Dolnych i Chotowej oraz gospodarze imprezy – Akademia Małego Strażaka z Brzeźnicy.

Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód na którym mogli zaprezentować umiejętności zdobyte w czasie ćwiczeń – był bieg slalomem z wiadrami wody, lanie wody do celu z ręcznej hydronetki, tunel, resuscytacja oraz łączenie węży strażackich. Po ukończeniu konkurencji zostały ogłoszone wyniki.

Wszystkie drużyny uzyskały równorzędne pierwsze miejsce – tylko tak można było ocenić umiejętności wszystkich małych strażaków ponieważ wszyscy wykazali się sprawnością i wiedzą której może im pozazdrościć niejeden dorosły.

Zawodom towarzyszyła wystawa samochodów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji oraz dmuchane zjeżdżalnie, pokaz gaszenia płonącego oleju, festiwal baniek mydlanych. Dla zawodników przygotowano grill i tort w kształcie węża strażackiego.

Organizatorzy mają nadzieję, że Wielkie Zawody Małych Strażaków na stałe wpiszą się w kalendarz imprez i odbędą się za rok!

o autorze

Redakcja/Łukasz