Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłosiła przetarg na dostawę ciężkiego samochodu gaśniczego – autocysterny.

Wymagany jest ciągnik siodłowy z silnikiem o mocy min. 420 KM, napędem 4×4 z możliwością rozłączenia napędu osi przedniej, skrzynią biegów manualną, zautomatyzowaną lub automatyczną i kabiną jednomodułówą, dwuosobową. Z kolei naczepa-cysterna powinna być trzyosiowa z pierwszą osią podnoszoną i tylną osią skrętną oraz przystosowana do przewozu minimum 24 tysięcy litrów wody i wyposażona w motopompę min. M 16/8, gaśnicę proszkową, węże tłoczne W-52, W-75 i W-110, węże ssawne A lub B-110, kosz do smoka, pływak, linki, zbieracze, siodełko wężowe, rozdzielacz kulowy, prądownicę wodną, prądownicę wodno-pianową, klucze, mostki przejazdowe, motopompę pływającą o wydajności min. 400 l/min i demontowalną instalację do dystrybucji wody ze zbiornika do celów sanitarnych dla 10 stanowisk nalewnych. Wartość zamówienia to ponad milion złotych.

Jeśli przetarg zostanie pozytywnie zakończony cysterna w połowie października trafi na wyposażenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, gdzie zastąpi wysłużoną cysternę znajdującą się w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1.

W ubiegłym roku Wielkopolska Komenda Wojewódzka PSP kupiła cysternę za 1 mln 193 tys. zł, trafiła do Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowscy strażacy mają nową cysternę

Foto. Kalisz112, infostrow.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz