W najbliższą sobotę, 12 marca, w Bolechowie odbędą się specjalne szkolenia dla kobiet ,które chcą wzbogacić swoją wiedzę na temat zagrożeń, a także poznać sposoby radzenia sobie z nimi.

Akcja zostanie zorganizowana przez Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie(ul. Obornicka 1) z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w ramach podziękowań, a także w celu zwiększenia wiedzy „płci pięknej” w zakresie niebezpiecznych sytuacji. Całe przedsięwzięcie będzie dostosowane do potrzeb i wymogów Pań. Ta inicjatywa ma pokazać, że każda kobieta bez względu na swoją posturę jest w stanie uratować kogoś bliskiego jeśli wie jak to zrobić.

szkolenia dla kobiet 2

Wszystkie kobiety, które wezmą udział w tej akcji będą mogły przekonać się na własnej skórze jak udzielić pierwszej pomocy czy poradzić sobie z ogniem, dymem lub wrakiem samochodu. Na Panie, które pojawią się na szkoleniu czekają specjalne wydzielone strefy takie jak „bezpieczna podróż” gdzie będzie można nauczyć się: ewakuacji z zagrożonego pojazdu czy udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym stanowiskiem jakie będzie czekało na odważne damy to „bezpieczny dom”. Tutaj będzie można zobaczyć pokaz gaszenia pożaru, a także nauczyć się ewakuacji z zadymionego miejsca. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia będzie konkurs, w którym będzie można wygrać czujkę dymu niezastąpioną w każdym domu.

Aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu należy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mailowy: [email protected] i podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Ważne jest również to aby każda zgłoszona kobieta miała ukończone 18 lat. Każda z zainteresowanych kobiet powinna również być ubrana w strój umożlwiający nieskrępowane ruchy.

UWAGA! Miejsca są ograniczone, a o możliwości wzięcia udziału decyduje kolejność zgłoszeń.
HARMONOGRAM AKCJI „WIELKOPOLSCY STRAŻACY KOBIETOM”.

10:30 – wyjazd autokaru spod siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ul. Masztalarska 3 (możliwość zaparkowania swojego pojazdu)
11:00 – przyjazd na teren JRG-8 Bolechowo ul. Obornicka 1 oraz podział na 4 grupy
11:15 – 12:45- zmiany stanowisk co 30 minut
13:15 – zakończenie i wręczenie certyfikatów
13:30 – powrót do Komedy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu
14:00 – przyjazd na miejsce pod Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu

fot. psp.wlkp.pl

o autorze

Katarzyna Koczwara