Do zdarzenia doszło 18 grudnia na odcinku drogi krajowej numer 22 między miejscowościami Podgaje a Chwalimie. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Złotowie do zdarzenia zadysponował trzy zastępy gaśnicze. &W tym samym czasie kierowca pojazdu wraz z innymi użytkownikami drogi podjął pierwsze działania gaśnicze przy użyciu gaśnic proszkowych. Niestety działania te nie przyniosły spodziewanego efektu, wobec czego kierowca dokonał rozczepienia ciągnika od naczepy.

W chwili dojazdu na miejsce pierwszego zastępu paliły się opony oraz plandeka naczepy samochodu ciężarowego. Strażacy zabezpieczyli teren i przystąpili do działań gaśniczych podając prąd wody na źródło ognia. W między czasie na miejsce dotarły kolejne zastępy, które wspomagały prowadzone działania gaśnicze. Po ugaszeniu pożaru podjęto działania mające na celu schłodzenia nagrzanych konstrukcji metalowych naczepy.

Na miejsce dodatkowo zadysponowano pomoc drogową, która zajęła się przetransportowaniem naczepy do pobliskiej miejscowości w celu przeładowania ładunku na inny zestaw siodłowy.

Źródło: KP PSP Złotów

o autorze

Redakcja