Szef MSWiA na wniosek Komendanta Głównego PSP powołał mł. bryg. Dariusza Matczaka na stanowisko Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Dariusz Matczak urodził się 19 lutego 1974 r. w Ustrzykach Dolnych. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął we wrześniu 1994 r. jako kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. W kolejnych latach służył w Komendzie Rejonowej PSP w Lesku, Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu, Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu, a także Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Pełnił m.in. funkcje dowódcy zastępu, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także zastępcy komendanta powiatowego. Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jest absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Od listopada 2016 r. był zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, a od grudnia 2019 r. pełnił obowiązki wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Akt powołania nowemu komendantowi wręczył wiceminister Maciej Wąsik.

Foto. MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz