W sobotę 4 września odbyły się VII Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Golina – Witaszyce 2021.

W zawodach wystartowało łącznie szesnaście drużyn z całej Polski, które musiały wykonać osiem zadań.  Organizatorami zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie i Witaszycach. Jednostki przy organizacji współpracowały z Komendą Powiatowa PSP w Jarocinie, OSP Zakrzew i OSP Żerniki.

Zadanie 1 – Kobieta w 8 miesiącu ciąży zostaje pogryziona w nogę i rękę przez agresywnego psa. Mężczyzna podczas ucieczki przed psem złamał nogę.

Zadanie 2 – Podczas porządkowania złomu mężczyźnie wbił się metalowy pręt o dł. ok. 100cm w udo na wylot.

Zadanie 3 – Podczas trwania zadania kierownik drużyny rozwiązuje test wiedzy z zakresu KPP. U niemowlaka dochodzi do zadławienia się ciałem obcym.

Zadanie 4 – Podczas zabawy w basenie 7-letnie dziecko zaczęło się topić. Opiekun po kilku chwilach wyciągnął nieprzytomne dziecko z wody chwilę przed przyjazdem OSP.

Zadanie 5 – Na placu zabaw dochodzi do bójki między kobietami. Dzieci obserwują, płaczą.  Policja przyjeżdża na miejsce zdarzenia razem z OSP.

Zadanie 6 – Podczas zawieszania baneru reklamowego mężczyzna spadł z drabiny z wysokości ok. 5 metrów na posadzkę.

Zadanie 7 – Mężczyzna zostaje pobity i ugodzony nożem w klatkę piersiową. Napastnik ujęty przez policję.

Zadanie 8 – Podczas pracy w tunelu mężczyzna dostaje ataku padaczki. Trudnością w zadaniu było dotarcie do poszkodowanego oraz ewakuacja poszkodowanego z tunelu.

Pierwsze miejsce zajęła Fluo Team 3, drugie OSP GRS Starówka, a trzecie Fluo Team 1.

Foto. Jarocin112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz