Trzy osoby ranne i dwa rozbite samochody osobowe to bilans wypadku do którego doszło 24 stycznia na trasie E430 pomiędzy miejscowościami Puszczykowo i Mosina(powiat poznański).

Informacja o zdarzeniu do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu wpłynęła kilka minut po godzinie 16:00. Dyżurny do zdarzenia zadysponował zastęp GBA z OSP Luboń oraz GBA z JRG-9 Mosina.

W momencie dotarcia zastępów straży pożarnej na miejscu był już zespól pogotowia ratunkowego. Po szybkim rozpoznaniu sytuacji ustalono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe marki fiat i ford. Dwie osoby podróżujące fordem znajdowały się już w karetce pod opieką ratownika medycznego, natomiast trzecią osobę poszkodowaną – kierowcę fiata trzeba było wyewakuować na deskę, zaopatrzyć medycznie i przekazać drugiemu zespołowi pogotowia ratunkowego. &

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Przyczyny wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Foto: Artur Napierała – luboń.tv

o autorze

Redakcja