Do groźnego wypadku doszło w środę 6 lutego w miejscowości Nowa Wieś Królewska(powiat wrzesiński) zderzyły się tam trzy samochody.

Zgłoszenie o wypadku do Powiatowego Stanowiska Kierowania we Wrześni wpłynęło około godziny 14:30, dyżurny do zdarzenia zadysponował GBA oraz GCBA z JRG Września.

Po dotarciu na miejsce zastępów ratowniczych ustalono, że w wypadku brały dwa samochody ciężarowe marki Man i Scania oraz pojazd osobowy marki Daewoo Lanos. W wyniku zderzenia ciężarowy Man staranował barierę energochłonną i zjechał z drogi na pobliskie pole natomiast Scania i Daewoo zablokowały całkowicie drogę w obu kierunkach. Samochodami ciężarowymi podróżowali jednie kierowcy natomiast pojazdem osobowy jechały trzy osoby, które z obrażeniami przewiezione zostały do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz przy użyciu narzędzi hydraulicznych i sprzętu burzącego pomogli odgiąć metalowe elementy konstrukcji nadwozia jednej z ciężarówek, aby móc ją odholować.

Dokładne przyczyny tego wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie jednak z pierwszych ustaleń wynika, że zawinił kierowca mana, który na łuku drogi nie zachował szczególnej ostrożności.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja