Dzisiaj po godzinie 7:00 rano na drodze krajowej nr 36 między Krotoszynem a Rawiczem w okolicy miejscowości Smolice (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Pojazdy błyskawicznie stanęły w płomieniach. Asfalt jest wypalony na dużej powierzchni jezdni.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna z ciężarówek zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z betoniarką. Pojazdy zapaliły się. Trzecia ciężarówka najechała na tył jednego z pojazdów. W wyniku tego zdarzenia doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem. Na miejscu działa jednostka ratownictwa chemicznego, która usuwa substancję.

Płonął olej napędowy, który wyciekł z baków samochodów. Wyciekło około tysiąca litrów oleju napędowego. – powiedział Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Krotoszynie.

Zginęli kierowcy dwóch ciężarówek, które zderzyły się jako pierwsze. Byli uwięzieni w swoich samochodach. Kierowca betoniarki wyskoczył z pojazdu w ostatniej chwili. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

W akcji udział brało sześć zastępów straży pożarnej. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Nie wiadomo jak długo odcinek będzie nieprzejezdny. Kierowcy korzystają z wyznaczonych przez policję objazdów: od strony Rawicza przez miejscowość Dłoń w stronę Jutrosin i Płaczkowa, a od strony Krotoszyna do DK nr 36 można dojechać przez Rogożewo. Na miejscu pracuje prokurator, który wyjaśnia okoliczności wypadku.

Foto: kalisz.naszemiasto.pl

o autorze

Redakcja