Aż 16 milionów złotych mógł stracić na zakupie nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych Wojewódzki Związek Ochotniczych Straży Pożarnych (Wielkopolskie). Prokuratura wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym sprawdzają, czy pojazdy w ogóle trafiły do podległych jednostek OSP – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Według CBA mogło dojść do wielomilionowych nieprawidłowości mogło dojść w oddziale wojewódzkim w Poznaniu. Chodzi o zakup 35 samochodów ratowniczo – gaśniczych, które miały trafić do jednostek OSP.

10 stycznia br. na podstawie zgromadzonego przez CBA materiału śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Regionalna w Poznaniu – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

– Postępowanie znajduje się na etapie wstępnym. Obecnie trwa gromadzenie dowodowej dokumentacji. W sprawie nie doszło do zatrzymań osób. Przeprowadzono przeszukania w podmiotach zaangażowanych w realizację badanych zamówień publicznych w celu zabezpieczenia niezbędnej dokumentacji – przyznał w piśmie do „Codziennej” Jacek Pawlak z poznańskiej Prokuratury Regionalnej.

Agenci Biura w celu zabezpieczenia dokumentów wkroczyli m.in. do wielkopolskiego urzędu marszałkowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Instytucje te współfinansowały zakup pojazdów dla wielkopolskiego oddziału OSP.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

o autorze

Redakcja