Firma Wawrzaszek ISS wygrała przetarg Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej PSP na dostawę samochodu ratownictwa medycznego.

W ramach zamówienia bielska firma wykona samochód ratownictwa medycznego na podwoziu Scania G370 z napędem 4×4 i kabiną trzyosobową. Zabudowa – zgodnie z zamówieniem – zostanie podzielona na dwa przedziały:

Medyczny – wyposażony między innymi w trzy miejsca siedzące o wytrzymałości min. 120 kg, jedno miejsce siedzące obrotowe, szafki na leki, na ścianie frontowej zestaw mebli z umywalką, gniazda 230 V i 12 V, miejsca na mocowanie sprzętu medycznego, lodówkę, termobox, wielofunkcyjne samojezdne nosze, windę kolumnową/podest załadunkowy, butle tlenowe, stałą instalację tlenową, laptop i część socjalną.

Logistyczny – przeznaczony do przewozu sprzętu i wyposażenia: dwóch namiotów pneumatycznych, plecaków ratowniczych, desek ortopedycznych, noszy składanych, nagrzewnic, agregatów prądotwórczych itp.

Dodatkowo samochód będzie posiadał markizę boczną na całej długości przedziału medycznego, maszt oświetleniowy, wyciągarkę i generator prądu napędzany z silnika pojazdu.  

Wartość zamówienia to nieco ponad 1,3 mln zł. Zakup jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraków.

Samochód trafi do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Krakowie, jej wydzielone siły i środki wchodzą w skład Plutonu Ratownictwa Medycznego „Medyk”, który stanowi część Małopolskiej Brygady Odwodowej.

Zamówienie należy wykonać do 14 grudnia br.

Foto. ilustrujące WISS

o autorze

Redakcja/Łukasz