Wczoraj, 8 kwietnia br. około godziny 15:30 w miejscowości Witkowice doszło do potrącenia rowerzysty przez zestaw pojazdów ciężarowych.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG 3 Częstochowa, lokalne OSP, a z racji początkowej wersji zgłoszenia, które mówiło, że osoba znajduje się pod samochodem także ciężki samochód ratownictwa drogowego z Centralnej Szkoły, który został zawrócony do bazy.

Po dojeździe pierwszego dowódcy na miejsce stwierdzono, że poszkodowany 54-letni mieszkaniec Gminy Kłomnice nie znajduje się pod pojazdem i możliwe jest udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce dotarła także karetka specjalistyczna z ZRM stacjonująca w Kłomnicach. Osoba poszkodowana z ciężkimi obrażeniami została zabrana do szpitala. Na miejscu policja prowadzi dochodzenie.

Działania straży pożarnej polegały na zablokowaniu drogi i zabezpieczeniu miejsca wypadku. W akcji udział brały jednostki z OSP Kłomnice, Rzerzęczyce, Chorzenice-Witkowice, JRG 3 Częstochowa, Policja i Zespół Pogotowia Ratunkowego.

o autorze

Pedros