Wczoraj 30 czerwca 2013r. około godziny 16:20 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Witkowice Dolne (woj. małopolskie) doszło do czołowego zderzenia Seata Ibiza z&Volkswagenem Phaeton.

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp z OSP Czchów. Przed przybyciem służb ratunkowych osoby postronne wydobyły cztery osoby poszkodowane z pojazdu oraz przy użyciu gaśnic ugasiły palącą się komorę silnika w samochodzie marki Seat.

Niestety w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby podróżujące Seatem Ibizą: 49-letnia kobiety znajdująca się w samochodzie oraz 4-letnie dziecko, u którego prowadzono reanimację. Do szpitala przetransportowano pozostałych trzech poszkodowanych podróżujących Seatem: 55-letniego kierującego, 9-letnią dziewczynkę oraz 23-letnią kobietę, którą zabrano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala specjalistycznego w Krakowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Seat Ibiza jadący w kierunku Nowego Sącza z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas, doprowadził do bocznego zderzenia z fordem Galaxy, a następnie zderzył się czołowo z volkswagenem Phaetonem.

Strażacy zakończyli działania po sześciu godzinach.

Foto: PSP Nowy Sącz

o autorze

Redakcja